Web o letadlech a modelářích. A pro modeláře   
Aktualizace: 24.04.2003


MiG-29

Zdroj: - net -


USA
Nepojmenovaný dokument
Popis a komentář

  MiG-29 při svém předvedení vzbudil obrovský zájem nejen v USA. Po letech se podařilo získat oficiální cestou několik strojů. V létě 1997 spojené státy koupily 21 moldavských MiGů-29. Byly převezeny transportním C-17 na Wright-Patterson Air Force Base, Ohio. Podrobnosti naleznete zde. Po opravách by měly sloužit k reálnému nácviku bojových situací a nahradit F-18, které se prozatím za MiGy vydávaly. Mimo to létá, či létala, v USA letka MiGů-29 z Německa, ponecháná v původním zbarvení Luftwaffe.

  Americké MiGy-29 jsou dle dostupných informací přestříkány na šedo-šedý standard s obrysovými znaky. Na získání fotografií se usilovně pracuje ;-). Prozatím nabízím foto nakládání MiGu-29 z/do C-17, společné foto německých migů a kamufláž posledného (a uměle podporovaného) státu USA :-)))

  Z modelů si můžete vybrat několik v různých kvalitách a hlavně různé přesnosti. Zde by se mělo jednat (v případě moldavských strojů) o verze A, UB a C.

Měřítko Výrobce Kvalita
     
     
Chyby, omyly a překlepy vyhrazeny! A budeme rádi, když nás na ně upozorníte :)

Použité materiály mohou být chráněny autorským právem. U materiálů dostupných na webu je uveden odkaz na původní web, u papírových zdrojů odkaz na původní publikace.
Copyright © 2002 Randalf.