Web o letadlech a modelářích. A pro modeláře   
Aktualizace: 01.08.2003


Suchoj Su-7IG (S-22I)

A takto vypadá model vzniklý kombinací Su-7 a Su-22 1:48 od KoPro, díky za pomoc ;-)Zdroj: internet a vlastní ruce ;-)


SSSR
Nepojmenovaný dokument
Popis a komentář

  Su-7IG nebo taky S-22I byl prototypem řady Su-17/20/22 s měnitelnou geometrií křídla. Jednalo se o původní Su-7(BM ?) s upraveným křídlem, jako ho známe z našich Su-22. To se de-facto již neměnilo, přibyly jen další plůtky, zásadnější změny probíhaly na trupu, motory ...

  Letadlo bylo celé v barvě kovu a červeným bleskem na trupu (asi pro přehlídku na Demodějevo 1967 a také pro vizuální kontrolu ) a červenými plochami na křídlech v cca 1/3 hloubky. Kryty na SOP a kužel s největší pravděpodobností klasicky zelené. Stroj se vyskytoval ještě i v jiném provedení červených doplňků, viz poslední foto.

  Model přímo nedělá nikdo, ale dá se relativně úspěšně naroubovat křídlo z Su-22 na Su-7 od KoPro. O úspěšnosti tohoto kroku se můžete přesvědčit na fotkách ve spodní části stránky. Jde o stavebnici Su-7 s upravenými křídly z Su-22 od KoPro, které mi laskavě poskytnuli na toto zvěrstvo ;-). Díky do Prostějova.

  Stavba předpokládá úpravu trupu kolem podvozkových šachet - odstanit boule pro BKL, přidat anténu na pravou stranu kabiny a pitotku vpravo před přisávání. Křídlo se sestaví z Su-22, je třeba odstranit střední aerodynamický plůtek. Zábavnější je pak sesazení - křídlo má silnější profil než osazení na trupu, které je také potřeba lehce upravit. Ale výsledek vypadá dost zajímavě, takže vynalořená námaha se vyplatila :-)

Chyby, omyly a překlepy vyhrazeny! A budeme rádi, když nás na ně upozorníte :)

Použité materiály mohou být chráněny autorským právem. U materiálů dostupných na webu je uveden odkaz na původní web, u papírových zdrojů odkaz na původní publikace.
Copyright © 2002 Randalf.