Web o letadlech a modelářích. A pro modeláře   
Aktualizace: 01.08.2004


Mil V-8

Zdroj: Squadron/signal air no.83 & -net-


SSSR
Nepojmenovaný dokument
Popis a komentář

  První prototyp úspěšného vrtulníku Mi-8/17 byl zajímavý hned v několika směrech. Bbyl poháněn jen jedním motorem Al-24V (oproti pozdějším sériovým strojům se dvěma Izotovy). Další zajímavostí bylo použití čtyřlistého rotoru z Mi-4, stejně tak i vyrovnávací rotor měl stejný původ.

  Na první prototyp jsou známy dvě fotografie v různém kabátě. První, pravděpodobně starší, provední bylo bílé s červeným pásem na vrcholu trupu pčes motor až po ocas. V tomto provedení měl vrtulník kryty (bačkory) na kolech. Druhé provedení bylo pravděpodobně tříbarevné modrá/bílá/červená. Z černobílé fotografiel nelze přesně určit, zda modrá byla nahoře či dole, osobně se přikláním k variantě s červeným spodkem a pásem přes kabinu.

   Prototypy a první sériové stroje neměly na pravé straně sání vzduchu k vytápění kabiny, okna byly obdélníkové a vrata v zádi byla menší.

Chyby, omyly a překlepy vyhrazeny! A budeme rádi, když nás na ně upozorníte :)

Použité materiály mohou být chráněny autorským právem. U materiálů dostupných na webu je uveden odkaz na původní web, u papírových zdrojů odkaz na původní publikace.
Copyright © 2002 Randalf.