Web o letadlech a modelářích. A pro modeláře   
Aktualizace: 28.05.2004


Fw-190F M-82

  

Zdroj: -net-


SSSR
Nepojmenovaný dokument
Popis a komentář

  Aktivitě se meze nekladou a tak vzniknul tento hybrid. Podobně jako německý Spit V s motorem a kapotáží z Me-110, vytvořili v SSSR pokusný Fw-190 s úspěšným motorem M-82. Je známo, že skutečně existoval, letové výkony však jsou (zatím) neznámé.  Podle dostupných pramenů byl základem kořistný Fw-190F(8?) na který byl nasazen motor. Použitý motor M-82 byl (podle kapotáže) pravděpodobně v provedení FN.

    Kamufláž není doložena na 100% Letoun byl na horních plochách pravděpodobně modrý či šedomodrý (šedozelený?), spodní plochy světle šedé či snad modré. Nabízí se varianta celého letadla v leské modrém kabátě. V rekonsrukci kamufláže se vychází z analogie s jinými pousnými letadly (např. modrý Jak-3RD).

   Model nevyrábí nikdo, před časem však byla k dostání resinová konverzní sada od RV Resin pro model Fw-190 od Revellu. Mimo to se nabízí relativně jednoduchá přestavba - naroubování přední částí z La-5FN od KoPro na nějakého Fw-190. Vzhledem k nedostatku podkladů pro daný stroj, to asi nebude soutěžní model, ale na akcích typu KitShow určitě zaujme a ve vitríně bude dobře vypadat.

BTW: Celé to je blábol, tohle vymysleli taliáni v časopise jako aprílový žert :-)))

Chyby, omyly a překlepy vyhrazeny! A budeme rádi, když nás na ně upozorníte :)

Použité materiály mohou být chráněny autorským právem. U materiálů dostupných na webu je uveden odkaz na původní web, u papírových zdrojů odkaz na původní publikace.
Copyright © 2002 Randalf.